Friday, March 16, 2018

این ساحل متروکه در چیرلی بهشت گمشده عاشقان طبیعت استدر فاصله یک ساعت و نیمی از مرکر شهر آنتالیا، ساحل چیرلی قرار دارد. چیرلی یکی از قدیمی ترین سواحل باستانی آنتالیا است که از نظر قدمت هم سنگ شهر باستانی لایکان که در مجاورت آن قرار دارد میباشد. این ساحل متروکه که در فاصله مناسبی با شهر آنتالیا قرار دارد یکی از جاذبه های گردشگری پنهان کشور ترکیه است که ماجراجویانی که به آن وارد شده اند لقب بهشت گمشده به آن داده اند. اگر دوست دارید در تور لحظه آخری آنتالیا خود چاشنی ماجراجویی را نیز به طعم سفر خود اضافه کنید راهنمای سفر ما را که در ادامه آمده است را مطالعه کنید و خود را آماده نمایید تا در تور آنتالیا یک تجربه بسیار هیجان انگیز داشته باشید.
1. چگونه به این ساحل متروکه سفر کنید
اگر یک خودروی اجاره ای در اختیار داشته باشید میتوانید از طریق بزرگراه دی 400 (D400) که از کنار ساحل زیبای این استان میگذرند از آنتالیا به چیرلی بروید. اگر استفاده از وسایل نقلیه عمومی را ترجیح میدهید، شما باید به ترمینال اتوبوسرانی آنتالیا بروید و بلیط یکی از شهرهای کوملوچا، فینیکه، دمره یا کاش را بخرید و به راننده بگویید هنگامی که به تقاطع چیرلی رسید شما را پیاده کند. هنگامی که به تقاطع چیرلی رسیدید شما همیشه میتوانید از اتوبوسهایی که در این محل برای رساندن مسافران به کنار دریا پیش بینی شده است استفاده کنید و ده دقیقه پایانی سفر خود را برای رسیدن به این بهشت گمشده طی کنید.

2. در کجا اقامت گزینید
در چیرلی هیچ هتل یا اقامتگاه بزرگی وجود ندارد، با این وجود چیزی از جذابیت آن نسبت به سایر سواحل آنتالیا یا ترکیه کم نمی­شود. در این بخش از تور آنتالیا خود نباید هیچگونه نگرانی را به خود راه دهید، چرا که در چیرلی تعداد زیادی پانسیونهای خانوادگی وجود دارد که به گردشگران و مهمانان خدمات اقامتی را ارایه می­دهند. در میان این پانسیونهای خانوادگی، پانسیون و رستوران کمیل از محبوبیت و شهرت بالایی برخوردار است. این پانسیون زیبا، تمیز و راحت از چوب ساخته شده است و گرداگرد آن را باغی احاطه کرده است که در فصل بهار و تابستان با گلهای بسیار زیبا و معطر یک جاذبهگردشگری منحصر به فرد را برای گردشگران فراهم می­کند. در خارج محل استراحت خود در این پانسیون یک رستوران و تراس زیبا قرار دارد که هر روزه آماده ارایه صبحانه و شام به گردشگران و مهمانان خود است. هنگامی که از یک روز گردش ساحلی برگشتید می­توانید مطمئن باشید که مدیران این پانسیون با خوشمزه ترین غذاهای سنتی ترکیه انتظار شما را می­کشند تا با پذیرایی خود یک طعم دلنشین به این ماجرایی شما بدهند.
اگر شما به دنبال یک محل لوکس میگردید میتوانید به پانسیون المیپیوس در کنار ساحل بروید، در این پانسیون بیش از 20 هزار متر مربع فضا وجود دارد که شامل یک باغ بسیار بزرگ و 14 اتاق بی نظیر می شود که در طول فصل تابستان با درهای شیشه ای خود یک منظره شگفت انگیز به سوی دریا را به روی شما می­گشایند. همچنین ساحل اختصاصی این کلبه یکی از بهترین مکانها برای لذت بردن از آبهای آبی و پاک چیرلی هستند، در حالی که رستوران المپیوس خوشمزه ترین غذاهای مدیترانه ای را برای ذائقه شما فراهم میکنند.
3. چه جاهایی را ببینید
پس از اینکه به چیرلی رسیدید و کمی در یکی از پانسیونهای آن استراحت کردید و از قدم زدن و شنا در ساحل زیبای آن لذت بردید زمان آن میرسد تا کمی فعال شوید و در طبیعت زیبای چیرلی به ماجراجویی بپردازید. در انتهای ساحل چیرلی شما می­توانید ویرانه های المپیوس را بیابید، یک شهر باستانی که به امپراتوری لایکان تعلق داشته است و در دوره تاریخی هلنی ساخته شده است. پس از آنکه در طول رودخانه پیاده روی کردید و از آبهای کمی خروشان آن عبور کردید شما میتوانید نخستین نشانه های این شهر تاریخی را ببینید که در خود بقایایی از یک معبد رومی، حمام رومی و همچنین آثار مربوط به امپراتوری لایکان را جا داده است.
پس از اینکه گشت و گذار در میان ویرانه­های باستانی المپیوس را تجربه کردید، شما باید به بازدید از مشهورترین پدیده طبیعی این منطقه بپردازید: شعله های ابدی چیمره. برای بازدید از این جاذبه طبیعی لازم است که کمی کوهنوردی کنید تا بتوانید به فراز صخره هایی برسید که میزبان این آتش باستانی هستند. به هر حال بازدید از این جاذبه طبیعی میتواند برای شما جالب باشد. در میان مردم ترکیه از شعله های این آتش با نام یانارتاش یاد می­شود. منبع آتش شعله های ابدی چیمره، گازهایی است که از طریق سوراخهای کوچک صخره ها به سطح زمین راه یافته اند و در آنجا بلافاصله پس از ارتباط با هوا میسوزند.  شعله های این آتش به خصوص در طول شب یک چشم انداز زیبا و جالب به صخره هایی که بر روی آن قرار دارد میدهد به گونه ای که هر بیننده ای ممکن است فکر کند که این آتش معلوم نیست از کجا آمده است. پس بنابراین تعجب نکنید که این محل منبع الهام اسطوره چیمره در ادبیات یونان باستان باشد. چیمره یک موجود اساطیری در یونان بوده است که دارای بدن شیر، بز و مار بود و از نقسهایی آتشین برخوردار بود.

No comments:

Post a Comment